dohrávané 16. kolo

Soběslavští vstoupili do utkání trochu bez šťávy. Pod vlivem informace, že výsledek již nic nezmění na postavení v tabulce se hrálo trochu pod převahou hostujícího celku. I první branka tak padla do domácí sítě. Celý první poločas byl ve znamení spousty nepřesností. Ve druhé půli se ale obraz hry naprosto změnil Domácí fotbalisté začali hrát tak jak umí a najednou to byla hra na jednu branku. A branky na sebe nenechaly dlouho čekat. \´ˇZe padly jen tři je shodou okolností. Konečný výsledek jen podtrhuje úspěšnou jarní sérii, který vynesla náš tým na konečnou krásnou třetí příčku divizní skupiny A.

Poslední zápas se nesl trochu v odlišném rytmu než zbylá utkání sezóny. Už před zápasem bylo jasné, že skončíme, bez ohledu na výsledek na druhém místě. Navíc jsme loučili se dvěma hráči, kteří ukončili svoji dlouholetou činnost v našem klubu a možnost zasáhnout do hry dostal i náš rezervní dorostenecký brankář Tomáš Hájíček, pro kterého to byl první divizní start. Už předzápasová příprava se nesla výjimečně v trochu odlehčeném rytmu, oproti zbytku sezóny. To ale snahu zakončit další úspěšnou sezónu pro soběslavský fotbal výhrou nijak neovlivnilo. Do utkání jsme vstoupili aktivně a v prvních deseti minutách jsme mohli klidně vést o dva góly. Bohužel v koncovce se nám tak nedařilo a v nejvážnějším ohrožení soupeřovi branky jej zachránilo břevno. Soupeř měl ale také svoji kvalitu. Mladý dynamický kádr ukazoval svůj potenciál a hrozil z rychlých přechodů po našich ztrátách míče. Tak také padl první gól v utkání, když soupeř po chybné rozehrávce na naší pravé straně skóroval v utkání jako první. To ještě více vlilo energii do jejich výkonu a zápas se do konce poločasu vyrovnal. Do druhé poločasu jsme ale vstoupili opět aktivněji my. Ukázala se síla naší lavičky a řada střídání oživila celou hru. Po brankách Dumbrovského, Boucníka (s přispěním hostujícího hráče) a Boháče jsme otočili skóre utkání. Soupeře jsme zároveň už nepustili do žádné vážnější příležitosti a tak jsme se i na závěr sezóny mohli v domácím prostředí radovat z výhry. Korunkou na této úspěšné sezóně bylo kromě celkového třetího místa v soutěži i zvýšení historického bodového maxima v divizních soutěží na 58 bodů, rekordní série devíti vítězství v řadě a prvenství v tabulce jarní části soutěže. Tento tým dokázal, že loňské celkové druhé místo nebylo náhodou a že potenciál bojovat v nejbližších letech o vysněné prvenství v divizi není zas tak velkou utopií.
Richard Florián, trenér.