Červenec - Hoffmann (46' Pravda), Zeman, Boucník, Hájek (82' Macák), Coufal (70' Vítovec), Boháč (K), Račák, Vaněk (87' Hromada), Pavlík (70' Dumbrovský), Bouchal

Žluté karty: 68' Boháč - 13' Polanský, 44' Trmal, 57' Bauer, 57' Matuška

Rozhodčí: Izugrafov Svjatoslav - Tupý Petr, Dimitrov Nikolaj

Diváci: 287

Stadion: Soběslav / tráva

Komentář

Jihočeské derby začalo vyrovnanou hrou. Krumlovští se projevili jako zdatný soupeř a v prvním poločase rozhodně nebyl znát tabulkový rozdíl mezi soupeři. Poločasová remíza živila naději hostů na bodový zisk a potvrzení dobrých výsledků z posledních zápasů. Po přestávce se už ale projevila větší zdatnost domácích a po velmi pohledných akcích Filipa Vaňka jsme se dostali do dvoubrankového vedení. V závěru zvýraznil po závaru skóre ještě Jan Boháč. A to ještě je potřeba zmínit několik vyložených šancí, které domácí neproměnili. Příjemné naladění na souboj příští víkend na Petříně v Plzni.
Štěpán Ježek

Ohlasy

První poločas nenabídl žádný gól. Soupeř se podle našeho očekávání po ztrátě míče rychle vracel do obranného postavení a dobře zavíral prostory pro naši kombinaci. V útočné fázi se spoléhal na dlouhé nakopávané balóny směrem vpřed, kde se snažil velkým množství útočících hráčů přečíslovat naše obránce. To ale otevíralo velký prostor mezi jejich obrannou a útočnou řadou, což nám umožňovalo lépe získávat odražené míče ve středové prostoru a podnikat rychlé útočné výpady. Bohužel ve dvou nejvýraznějších šancích jsme nebyli úspěšní v koncovce. Do druhého poločasu jsme vstoupili s větší aktivitou a cílem roztrhat pohybem soupeřův obranný blok a zároveň udržet dobrou činnost naší defenzívy, která neumožňovala soupeři těžit z jeho specifické herní výstavby. Odměnou nám byl gól po rychlé kombinaci z pravého křídla, když Marek Coufal dokázal rychle a přesně naservírovat centr do vápna na Filipa Vaňka, který si poradil v souboji se soupeřovým stoperem a dokázal vstřelit zasloužený gól. Soupeř potom musel více otevřít svoji hru a naše útočná síla toho dokázala využít. Po milimetrově přesném centru Davida Pravdy dokázal přidat hlavou další gól Filip Vaněk. Pojistku našeho vítězství přidal ještě Honza Boháč, který se po rohovém kopu dobře zorientoval v závaru hráčů v soupeřově vápně a svou střelou zvýšil stav utkání na konečných 3:0!