20. kolo, sobota 30.03.2024, 16:30

TJ Spartak SoběslavFK Tachov

Domácí výhra nad Tachovem

Červenec - Zeman, Boucník, Kubart (73' Račák), Hoffmann, Pavlík (73' Bouchal), Boháč (K), Vaněk, Hájek (80' Coufal), Pravda (58' Macák), Dumbrovský

Branky: 65' Jan Pavlík, 84' Marek Coufal - 5' Danyil Bulaiev

Žluté karty: 81' Dumbrovský, 84' Coufal - 51' Landergott, 61' Pavlas, 88' Semenov

Červené karty: -

Rozhodčí: Štěrba Michal - Štípek Zdeněk, Zima Lukáš

Stadion: Soběslav / tráva

Komentář

Zápas za perfektního fotbalového počasí příliš fotbalové krásy nenabídl. Poslední celek tabulky z Tachova z ojedinělé akce v počátcích zápasu skóroval a od té doby se soustředil na obranu a případné rychlé protiútoky. Domácí byli svazováni přílišnou nervozitou a toho pramenilo i spoustu nepřesností. Do poločasu si žádnou zvláštní příležitost nevytvořili. Po změně stran se obrázek hry příliš neměnil. Naštěstí se podařilo dorážkou Jana Pavlíka srovnat skóre. Když už to vypadalo na dělbu bodů přišel útok po levém křídle, centr před branku a prudká rána Marka Coufala, kterou hostující brankář dokázal jen vyrazit do horního rohu branky. Hra neoslnila, ale tři body jsou doma.

Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl. Soupeř dokázal skórovat hned v úvodu utkání z prvního velkého závaru před naší brankou. Tento gól naboural naše rozpoložení a útočné snahy. Do našeho výkonu se vlila zbytečná nervozita a vůbec se nám nedařila výstavba hry, na kterou jsme zvyklí. Nutno podotknout, že soupeř hrající o záchranu v soutěži nepřijel z velké dálky pouze odevzdat body. Houževnatý výkon plný bojovnosti, zejména v osobních soubojích, nás v prvním poločase nepustil do hry, která by ve větší míře ohrožovala branku soupeře. Navíc dobře načtený výkon našich jednotlivých hráčů jen podtrhoval ambice soupeře nechat v tomto utkání a v boji o záchranu vše. Až oživení střídáním a změna systému naší hry ve druhém poločase dala našemu výkonu nový rozměr. Postupně jsme převzali útočnou iniciativu. V koncovce jsme se hodně nadřeli, ale nakonec se nám podařilo skóre dvěma góly otočit. V posledních minutách musel soupeř vsadit vše na útočnou aktivitu. My jsme ale dokázali jeho krátkému závěrečnému náporu odolat. Pozitivem plynoucím z celého utkání je, že se ukázala síla naší "lavičky" a schopnost měnit způsob naší hry v závislosti na hře soupeře. Vydřené vítězství ještě více podtrhuje návrat Petra Bouchala, který nastoupil po svém vážném zranění rychleji, než jsme očekávali a jehož zkušený výkon dodal v hektickém závěru naší hře dostatečné zklidnění.
Richard Florián

8 Boháč Jan O 90 0 0 0