Štěpán Ježek | | A-tým

28. Kolo

Muži

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ba spíše se hrálo pod taktovkou domácích. Přesto tlak byl víceméně platonický, výrazné šance si žádná z bojujících stran nevytvořila. Po změně stran to chvíli vypadalo, že se bude hrát podle rozdaných not z prvního poločasu. Našim fotbalistům se však podařilo z "ojedinělého" útoku vsítit branku a ráz utkání se změnil. Domácí se ještě pokusili o změnu, ale výsledkem bylo navýšení stavu z našeho pohledu a nakonec celkem jasný výsledek.
Štěpán Ježek

Většina týmu byla včera hosty na svatbě našeho zraněného hráče Aleše Kutnera. Soupeř odmítl naší žádost o přeložení utkání na jiný den, nebo alespoň na pozdější čas a tak jsme museli brzy ráno vyrazit až do dalekého Sokolova, kde nás čekalo utkání od 10:15 na hřišti soupeře, který ještě vloni hrál třetí ligu a v současné době nám bodově dýchá na záda. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Soupeř vyznává aktivní útočný styl, čemuž odpovídá i to, že dokázal doposud vstřelit nejvíce gólů v celé soutěži. Jeho herní systém na tři obránce a tři útočníky se snahou využívat k přečíslení naši obrany hru rychlých wingbecků jsme ale dokázali dobře načíst a oba naši krajní obránci dokázali tuto jejich hru zcela eliminovat. Soupeř na to nedokázal nijak reagovat a ani jeho snaha o rychlou kombinaci ve středu pole a rychlé dlouhé nákopy do křídelních prostorů nedokázaly roztrhat naši dobře konsolidovanou obrannou hru. Vysoké postavení soupeře a hra jeho obranné řady až na velké riziko naopak vedli k řadě našich rychlých protiútoků, ve kterých jsme ve druhém poločase dokázali být i velmi produktivní a čtyři branky v podání Dominika Dumbrovského, Filipa Vaňka, Honzy Vítovce a Marka Coufala nakonec rozhodly o našem přesvědčivém vítězství!