Štěpán Ježek | | A-tým

27. kolo

Muži

Hosté z Mariánských Lázní začali zostra. Neuplynulo ještě ani pět minut a po dlouhém přetaženém míči přes téměř celé hřiště a centru zleva do vápna to bylo po dorážce 0 : 1. Teprve potom se domácí probudili a začali hrát fotbal, na který se hezky koukalo. Postupně jsme přebírali otěže hry a v 18 minutě po krásné hlavičce Vaňka jsme srovnali skóre. Hosté hráli stále totéž, dlouhé nakopávané míče a snažili se je proměnit v šanci. Ve středu pole jsme ale byli fotbalovější a v kombinaci jsme soupeře přehrávali. Další branku jsme přidali po důrazu Marka Coufala v 36 minutě.
Ve druhé půli jsme hru kontrolovali. Hosté se ještě snažili dorovnat skóre, ale v momentě, když otevřeli obranu dostali konečný úder. Výborný výkon a tři body do tabulky jsou doma.
Štěpán Ježek

Oproti poslednímu domácímu utkání s Aritmou Praha to nebyl tak živelný fotbal. Náš výkon ovlivnil rychle inkasovaný gól, kdy jsme si nepohlídali útočnou šablonu soupeře a po dlouhém nákopu do levého křídla a následném rychlém centru do našeho vápna jsme neuhlídali nabíhajícího soupeře v našem předbrankovém prostoru. To negativně ovlivnilo naše rozpoložení. Chyběl nám dostatečně dynamický pohyb bez míče a i v práci s míčem jsme byli hodně těžkopádní a zbrklí. To vše ovlivňovalo naši výstavbu hry a vedlo ke spoustě ztrátám v držení míče. Soupeř měl větší držení míče a snažil se rychle kombinovat na velkém prostoru. Po prvním inkasovaném gólu jsme ale jeho další útočné snahy dokázaly uhlídat. Navíc se začala projevovat daň za jeho snahu rychle otáčet těžiště hry na velkém prostoru a přišli laciné chyby ve výstavbě hry na jeho vlastní polovině, ze kterých jsme se dostávali do velkých šancí. Do konce poločasu jsme dokázali otočit skóre zápasu. Srovnání obstarala krásná kombinace Vojty Zemana s Markem Coufalem ve středu pole na jejímž konci hlavičkoval přesně do brány Filip Vaněk a před koncem poločasu se prosadil i sám Marek Coufal, jehož snaha dohrávat všechny útočné souboje byla oceněna, když po dlouhém nákopu směrem vpřed využil zaváhání v domluvě mezi hostujícím stoperem a brankářem a po obhození obou hráčů skóroval do prázdné branky. Ve druhé poločase jsme soupeře i přes jeho snahy nepustili do žádné výraznější šance. Navíc se stále více otevírali možnosti pro rychlé protiútoky, které plynuly ze snahy soupeře více se zaměřit na útočnou fázi a snahu alespoň vyrovnat stav utkání, čímž se více otevíraly mezery v jeho defenzívě. První velkou příležitost rozhodnou o našem vítězství sice bohužel v přímém souboji s brankářem nedokázal využít Dominik Dumbrovský. Ten samý hráč ale nakonec napravil své první zaváhání v koncovce, když v závěru utkání dorážel vyraženou střelu a krásně přeloboval soupeřova brankáře z prostoru mezi malým a velkým vápnem.