Štěpán Ježek | | A-tým

26. kolo

Muži

Utkání v Klatovech bylo jako na kolotoči. Domácí začali poměrně pasivně. Nám se ale jejich obranný blok podařilo překonat hned na začátku utkání, když se po krásném křižném pasu Jéni Pavlíka prosadil Filip Vaněk. Potom jsme byli i nadále více na míči, ale obranný blok soupeře se nám už nedařilo roztrhat. Soupeř v útočné fázi nijak výrazně nehrozil a čekal pouze na naši chybu. Ta bohužel přišla z naší zbytečné pasivity, když jsme nechali po autovém vhazování moc velký prostor hráči soupeře před hranicí vápna a ten skóroval do protipohybu našeho brankáře. To soupeře, který hraje o záchranu a potřeboval v domácím prostředí bodovat, nakoplo a nám naopak vlilo do kopaček zbytečnou zbrklost. Zbytek poločasu se hrál fotbal plný chyb a nepřesností. Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu. Soupeř ve snaze útočit více otevřel svoji obranu, což nám umožňovalo podnikat rychlé protiútoky. V 60. minutě se díky tomu prosadil opět Filip Vaněk, který skóroval po centru Dominika Dumbrovského z pravého křídla. Chvíli na to soupeř dostal výhodu pokutového kopu po kontaktu Tadeáše Hájka se soupeřem v našem vápně. Šanci na vyrovnání ale bravurně zneškodnil skvěle chytající Martin Červenec. Vzápětí na to jsme šli do rychlého protiútoku, na jehož konci skóroval Lukáš Macák. Soupeř ale zbraně nesložil a z vypětí svých posledních sil zavelel k závěrečnému tlaku. Nám se nedařilo dobře pokrývat prostor po odražených míčích mezi obranou a záložní řadou a z právě z jedné z těchto možností soupeř snížil opět na rozdíl jedné branky. Nervózní závěr utkání ukončila až naše skvěle provedená brejková situace v poslední minutě nastavení. Soupeř poslal do našeho vápna během své poslední standartní situace i svého brankáře,  Jéňa Pavlík ale získal odražený míč z našeho vápna a vyzval svou přihrávkou do sprintu Filipa Vaňka, který trefou do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick a rozhodl o našem konečné vydřeném vítězství 4:2!