Štěpán Ježek | | A-tým

23. kolo

Muži

V sobotu jsme přivítali na svém hřišti soupeře z Komárova. Naši hráči nastoupili do utkání velmi razantně. V 18 minutě proměnili jednu z šancí ve vedení. Vše vypadalo velmi dobře. Po dalších deseti minutách však hosté dokázali srovnat skóre a po tečované střele za další tři minuty šli nečekaně do vedení. Domácí museli přidat na obrátkách. To se podařilo, když se hostům podařilo zastavit samostatný útok jen za cenu faulu a následné červené karty. Do poločasu ale jednogólový náskok ubránili. Po změně stran se soběslavští vrhli do útoku. hra se odehrávala převážně na polovině soupeře. Výrazný tlak se nakonec podařilo přetavit ve vyrovnání a nakonec i výraznou výhru.
Štěpán Ježek

Byl to zápas jako na houpačce. V první půlhodině jsme byli lepším týmem. Dařila se nám kombinace a hosty jsme drželi na jejich polovině. Podařilo se nám dát gól, ale i když jsme měli další šance, tak další branku jsme bohužel nepřidali. Hatila nám to nepřesná finální přihrávka, ale i tak jsme na soupeře vytvářeli velký útočný tlak. Po třiceti minutách však přišel drobný výpadek, kdy jsme si nepohlídali velkou mezeru mezi útokem a záložní řadou a soupeř si z tohoto prostoru dokázal vytvořit příležitost k průchodu naší obranou a vyrovnal na 1:1. To hosty povzbudilo a o chvíli později dali z podobné situace gól na 1:2. Byl to pro nás šok, protože třicet minut jsme byli lepší a soupeř během několika minut zápas otočil. Náš výkon opadl a hosté naopak své tempo zvýšili. Před koncem poločasu jsme měli i štěstí, když jsme nedostali třetí gól, od kterého nás zachránil výborným zákrokem brankář Červenec. Následně na to se dostal do rychlého protiútoku Dumbrovský, který šel sám na brankáře, ve vyložené šanci byl ale faulován a faulující hráč soupeře byl po červené kartě vyloučen. To ovlivnilo zbytek utkání. Ve druhém poločase se soupeř zatáhl. My jsme prvních patnáct minut obléhali obranu soupeře a v šedesáté minutě se Petru Bouchalovi podařilo technickou střelou k tyči vyrovnat. Komárov už pak neměl velké ambice útočit a spíše se soustředil na to, aby udržel alespoň remízu. Ve zbytku utkání jsme po většinu času útočili na soupeřovu branku. K dobré útočné kombinaci se nám konečně začaly dařit i finální přihrávky a koncovka. S přibývajícími góly Boucníka, Macáka a Hoffmanna ztrácel oslabený soupeř chuť něco s výsledkem udělat a nakonec jsme dospěli k vysokému vítězství 5:2.