Štěpán Ježek | | A-tým

26.kolo

Muži

Dnešní utkání přineslo atraktivní fotbal, více na balonu byli domácí, my jsme šli do utkání ze zabezpečené obrany, připraveni vyrážet do protiútoků. Jako první zahrozil hned v první minutě Škrleta, který však zblízka netrefil prázdnou branku. Domácí se nenechali zahanbit a jen o pár okamžiků postupovali sami na naši branku, skvělý zákrok však vytáhl Mrzena. Do vedení šli domácí po skrumáži v našem vápně, když uklidili vypadlý balon. Zvýšit své vedení mohli o pár okamžiků později, Mrzena byl sice přehozen, ale ještě se fantasticky vrátil a tygřím skokem vytáhl míč z brankové čáry! ????
Do druhého poločasu jsme upravili taktiku a přineslo to své ovoce. Vyrovnání přineslo přetažení hry od Kutnera, po kterém pokračoval Vaněk sám na branku a nemýlil se. Domácí si pak vytvořili velký tlak, naše defenziva však zůstávala pevná. Dokonce se nám podařilo odskočit do vedení, Vaňka vyslal tentokrát Matoušek a nejlepší střelec soutěže se štěstím propálil míč na přední tyč. Když už se zdálo, že si ze hřiště Křimic odvezeme všechny body, přišel centr z pravé strany, který patičkou tečoval domácí útočník a balon proskákal až do naší branky. Na bronzové pozici se nám tak podařilo ubránit šestibodový náskok a na jaře zůstáváme neporaženi!
Zdroj: FB FK Spartak Soběslav
 
Komentář trenéra:

Dnešní utkání nabídlo atraktivní a zároveň fyzicky velmi náročný fotbal. Pro nás šlo asi o nejtěžší zápas jara, ve kterém jsme čelili velkému množství standardních situací domácích. Defenziva však pracovala velmi obětavě a většinu nebezpečných momentů dokázala odvracet.

Do utkání jsme vstoupili se zabezpečenou obranou a snahou vyrážet do rychlých protiútoků. Už v první minutě mohl otevřít skóre Škrleta, který se ocitl sám před prázdnou brankou, ale mířil vedle. Domácí odpověděli okamžitě samostatným únikem, proti kterému vytáhl skvělý zákrok Mrzena.

Do vedení se Křimice dostaly po skrumáži v našem pokutovém území, kdy dorazily vypadnutý míč do sítě. Krátce nato mohli domácí přidat druhý gól, Mrzena byl sice přehozen, ale fantasticky se dokázal vrátit a tygřím skokem vytáhl míč z brankové čáry! ????

V první půli nás trápilo velké množství ztrát při přechodové fázi, což nás stálo hodně sil a soupeř z těchto situací dokázal být nebezpečný. Do druhého poločasu jsme proto změnili rozestavení i některé taktické principy, což nám výrazně pomohlo. Byli jsme aktivnější směrem dopředu a hra začala fungovat podle našich představ.

Vyrovnání přišlo po přetažení hry od Kutnera, po kterém šel Vaněk sám na branku a zachoval chladnou hlavu. Domácí si následně vytvořili tlak, naše obrana ale zůstávala pevná. Navíc se nám podařilo utkání otočit, když Matoušek vyslal Vaňka do dalšího úniku a nejlepší střelec soutěže se štěstím procedil míč na přední tyč.

Škoda, že Vaněk později nezkompletoval hattrick, mohlo být definitivně rozhodnuto. Když už to vypadalo, že si z Křimic odvezeme všechny tři body, přišel centr z pravé strany, který domácí útočník šikovně tečoval patičkou a míč doputoval až do naší branky.

Konečný výsledek je vzhledem k průběhu utkání spravedlivý a bod musíme brát. Odehráli jsme velmi těžký zápas, dokázali jsme otočit nepříznivý stav a zároveň udrželi stejné bodové odskočení na bronzové příčce. Na jaře navíc zůstáváme neporaženi!

Roman Hřib, trenér FK Spartak Soběslav