Zápas s nováčkem nebyl příliš jednoduchý. I přesto, že opticky to na hřišti vypadalo na převahu mužstva ze Soběslavi. V určitých momentech zápasu se musel brankář hostů docela nudit, hra se odehrávala především ve středu hřiště a to ještě více směrem k brance domácích. A když na začátku druhé půle dostal po druhé žluté kartě domácí Křen červenou, vypadalo to ještě jasněji. Jenže nepřesná předfinální fáze hráčů Soběslavi nedovolila příliš měnit skóre. Až samostatný průnik Adama Plucara zařídil vítěznou branku zkušenějšího mužstva a první porážku Vejprnic v sezoně. Pojistku se přidat nepodařilo a tak v nervózním závěru, kdy se do útoku vrhal i brankář domácích přišla dávka dalších žlutých karet a ještě jedna červená pro hráče lavičky Vejprnic. Na stavu se ale už nic nezměnilo. Tři body jedou do Soběslavi.

Soupeř hrající v hlubokém obranném bloku vsadil vše na svoji defenzivní sílu. V prvním poločase jsme zcela dominovali v držení míče, ale i když jsme strávili většinu času na soupeřově polovině, tak jsme bohužel nedokázali skórovat. Únava po náročném zápasovém týdnu v kontextu s velmi pasivním obranným postavením soupeřem byla velkým oříškem pro naši útočnou výstavbu. Na začátku druhého poločasu jsme si vytvořili dvě výrazné šance po centrech z levé strany, ale ve finální fázi jsme bohužel neuspěli. Chvíli na to šel soupeř po dvou žlutých kartách jednoho ze svých hráčů do oslabení a o chvíli později jsme se konečně dokázali gólově prosadit po individuální akci Adama Plucara, který dokázal v rychlosti projít zhuštěným středem hřiště a přesně tvrdou ránou zakončit svůj průnik. Až po této situaci začal soupeř vyvíjet nějaké výraznější útočné snažení. My jsme mu tuto snahu bohužel výrazně ulehčovali. Trápení v koncovce a někdy až zbytečně zbrklé výpady v útočné fázi do stále dobře zformované obrany soupeře s řadou chyb v předfinální fázi otevírali oslabenému soupeři možnosti pro rychlé protiútoky. Ty se nám sice dařilo zastavovat, ale dost často za cenou zbytečných faulů, po kterých mohl soupeř hrozit ze standartních situací, ze kterých směřoval míč dlouhými nákopy do našeho vápna. Naštěstí jsme ale nedovolili soupeři žádnou výraznější příležitost ke skórování a zaslouženě si odvážíme cenné venkovní vítězství.
Richard Florián, trenér FK Spartak Soběslav.