Štěpán Ježek | | A-tým

2. kolo

Muži

Do utkání jsme nevstoupili příliš šťastně. Nepřesnosti, nejistota a další negativní nej vyústily ve velmi rychlou branku v naší síti. Běžela jedenáctá minuta, centr na vápno propadl před dva hráče hostů a jeden z nich bez problémů zakončil. Velmi hlasitá kritika trenéra přinesla ale rychlé probuzení, průnik Filipa Vaňka do pokutového území soupeře a jeho pád po faulu. Následnou penaltu sám s přehledem proměnil. A netrvalo to ani dvě minuty a Soběslav vedla po další brance Filipa Vaňka. Obraz hry se pomalu měnil k lepšímu, i když začátek sezony je stále ještě dost patrný a vše se zlepšuje pomalu. Ve druhém poločase Jan Vítovec pojistil výsledek. Hosté už jen stihli orazítkovat břevno naší branky.
Ve středu přivítáme v prvním kole MOL CUPU hráče Povltavské fotbalové akademie od 17:30
Další domácí utkání budeme hrát 31.8. 2024 od 17:00 s FK Jindřichův Hradec.
Štěpán Ježek

Začátek utkání se nám nepovedl. Soupeř vstoupil do hry aktivně a nás několika zákroky podržel brankář Martin Červenec. I tak jsme ale inkasovali první gól. Když jsme soupeři nabídli hodně prostoru ve středu pole pro rychlý útočný přechod. Do druhého poločasu se nám však podařilo skóre otočit dvěma góly Filipa Vaňka, který se prosadil nejprve z penalty a poté i ze hry. Ve druhém poločase jsme už měli vetší herní převahu. Souhra ve středu pole, kde jsme doposud hledali optimální složení, se výrazně zlepšila a celá naše hra začala zejména v obranné fázi působit konsolidovaně. To nám umožnilo dobře zakládat naši útočnou hru, kde jsme si vytvářeli řadu výhodných přečíslení. Bohužel nás trochu trápila předfinální fáze, kde docházelo k řadě drobných chyb v kombinaci, které měli vliv na naši výslednou produktivitu. Gólovou pojistku se nám podařilo přidat deset minut před koncem utkání, kdy se po stříleném centru Marka Coufala prosadil Honza Vítovec. I přes špatný začátek je naše dnešní výhra zcela zasloužená a jsme moc rádi, že jsme se dokázali rychle oklepat z "facky", kterou jsme vlivem řady faktorů inkasovali v prvním mistrovském utkání.