Porážka Kestřan a posun na 4. místo tabulky

Hájíček - Šedivý, Doležal, Žahour, Mazouch, Velich, Hňup, Petrásek (K), Hoang, Růžička, Koloušek
Náhradníci: Novák, Urban, Kouba, Tuček, Jouza, Šimák, Mlčkovský

Žluté karty: 58' koloušek, 60' Urban, 83' Mazouch

Rozhodčí: Papáček Radek

Diváci: 50

Stadion: Soběslav

Komentář

Od úvodního hvizdu se hrálo prakticky na jednu bránu. Domácí měli viditelnou převahu, kterou ale nedokázali vyjádřit brankově. Snažili se kombinovat a ztráceli minimálně míčů, ve finální fázi ale chyběl kousek. Snaha končila před velkým vápnem. Světlým okamžikem byla ale třeba velmi utěšená rána Patrika Hňupa, kterou ovšem hostující brankář zlikvidoval. Zlom nastal až ve 33 minutě po faulu v pokutovém území na Patrika Hňupa. Nařízený pokutový kop Mazouch bezpečně proměnil. V druhém poločase se domácí v aktivitě trochu začali omezovat, jako by byli spokojeni s výsledkem. To se jim molo vymstít v několika ojedinělých akcích soupeře. Čisté konto se podařilo udržet a nakonec přišla i pojistka, kterou zařídilo stejné duo jako u první branky. Patrik Hňup nacentroval a Pavel Mazouch zavěsil.
Štěpán Ježek

Ohlasy

Zápas začal, tak jak jsme hráli v Blatné, a to herně velmi dobře, ale vydrželo nám to pouze 20 minut. Hra perfektně roztažená, přesné přihrávky a jediné co tomu chybělo byly ty třešničky, pro které se to hraje – góly. Poté naše trpělivost tvořit hru a kvalitně připravovat šance vzala za své, a ze hry se vytratila kvalita. Naštěstí po jednom závaru před brankou soupeře byl neobratně faulován Hňupík a penalta se nedala nepísknout. Penaltu s přehledem v 33 minutě proměnil Mazy.

Druhá půle a náš nervózní výkon dostal Kestřeny do hry, ale naštěstí bez výraznějšího ohrožení naší brány.

83. minuta a jedna z mála pohledných akcí, Dominik z pozice krajního beka zatáhl míč po lajně, zpětná nahrávka na vápno našla dobře hrajícího Mazyho, který se podruhé nemýlil 2:0.

Další zápas zajíždíme na hřiště do Kovářova kde hrajeme v sobotu 18.5., začátek od 10:00.