Štěpán Ježek | | Starší přípravka A | Starší přípravka B

Zimní výsledky fotbalové starší přípravky FK Spartak Soběslav

Starší přípravka

Účastnili jsme se Týnské zimní halové ligy, kde naše družstvo obsadilo krásné 3. místo v nabité konkurenci 10ti Jihočeských týmů. Během 17ti zápasů od listopadu do února v základní a nadstavbové části nastoupilo 18 našich hráčů a z toho se jich 14 zapsalo do střelecké listiny. Za skvělé podpory rodičů a fanoušků jsme zvítězili ve 12ti zápasech při skóre 68:29, nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Samuel Peltán.

27. ledna jsme absolvovali celodenní halový turnaj v Mladé Vožici, kam jsme jako jediní z táborského okresu dokázali vyslat 3 družstva. Na turnaji se skvěle prezentovalo 25 našich hráčů. V dopolední části turnaje mezi špičkou 5 nejlepších týmů z okresu, obsadili naši hráči ročníku 2013 krásné 3. místo. Další turnaj odstartoval odpoledne za účasti našich dvou týmů složených z hráčů ročníku 2013 a 2014. Po dramatickém finálovém zápase a za skvělé divácké kulisy náš „A tým“ vybojoval 1. místo v turnaji a druhý „B tým“ obsadil čestné 5. místo.

Velice cennou zkušeností pro naše kluky dorazového ročníku 2013 bylo pozvání od SK Dynamo České Budějovice k přátelskému utkání. Zápas se uskutečnil 13. února v tréninkovém centru Dynama ČB na Složišti. Cílem utkání bylo porovnání našeho herního projevu s týmem z programu národní klubové akademie fotbalu. Po celých 70 minut zápasu jsme drželi se soupeřem krok, dokonce 60 minut jsme vedli. V závěru Dynamo přeci jen potvrdilo své kvality a přetavili své úsilí v jednobrankovou výhru. Na kluky jsme patřičně hrdí, výsledek zápasu a především předvedená hra nám dává naději, že se Soběslavská fotbalová mládež ubírá dobrým směrem.

Poslední únorovou sobotu jsme uspořádali Zimní halový turnaj starších přípravek na domácí půdě. Zázemím nám byla naše krásná hala, kterou si pochvalovali všichni zúčastnění. V domácím prostředí jsme sestavili dva týmy podle ročníků, celkem 26 našich hráčů. Hojná divácká kulisa hnala týmy k těm nejlepším kolektivním i individuálním výkonům. Deset zápasů formou každý s každým určilo toto konečné pořadí: 1. místo - TJ Sokol Sudoměřice u Bechyně, 2. místo - FK Spartak Soběslav „A“ (2013), 3. místo - SK Tučapy, 4. místo - FK Olympie Týn nad Vltavou a 5. místo - FK Spartak Soběslav „B“ (2014). Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš Jan Křemen. Poděkování patří TJ Spartak Soběslav a FK Spartak Soběslav a také sponzorům (Město Soběslav, Yanfeng Automotive Interiors, Auto Nováček, Sonnentor), bez kterých by tato sportovní událost nešla uspořádat.

Již se všichni těšíme na trávu a na mistrovské zápasy jarní části sezóny. Dále se budeme snažit vytvářet příjemné prostředí a podmínky našim hráčům tak, aby měli dobrý pocit z tohoto sportu.

Děkujeme za Vaši přízeň,

trenéři starší přípravky FK Spartak Soběslav