1. kolo, středa 21.08.2024, 17:30

TJ Spartak SoběslavPovltavská fotbalová akademie z. s.

1. kolo MOL CUP

Červenec - Hoffmann, Škrleta (46' Pavlík), Macák (46' Coufal), Boháč (K), Račák, Vaněk (72' Kubart), Plucar (72' Šebek), Vítovec, Bouchal, Pravda (46' Dumbrovský)

Branky: 84' Bouchal - 52' Bouchal (vl.), 55' Drobílek, 62' Bicenc

Žluté karty: 87' Coufal - 57' Jakobovský, 87' Novák

Červené karty: -

Rozhodčí: Marek Janíček - Martin Havlík, Miroslav Novotný

Stadion: Soběslav / tráva

Komentář

V prvním kole MOL CUPU jsme přivítali třetiligového soupeře. Na hřišti však v prvním poločase rozdíl znát nebyl. Hra byla vyrovnaná, dokonce by se dalo říci, že výraznější šance jsme si vytvořili my. Hrozili jsme hlavně ze standartních situací, po dvou rozích měli hosté namále. Po přestávce vyběhl na trávník trochu jiný soupeř. Přidal a zatlačil naše hráče do defenzivy. Výsledkem bylo rychlé dvoubrankové vedení favorizovaného týmu. Po třetí brance to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Ale domácí se nevzdali, brankou Petra Bouchala korigovali a po dalších akcích chybělo velmi málo, aby skóre změnili daleko výrazněji. Bohužel nám v cestě stála tyč a také trochu nepřesnosti a nerozhodnosti v koncovce. Nakonec tedy favorit výhru ubránil a postupuje pohárem do dalšího kola.

První poločas se nám herně podařil a drželi jsme soupeře zkrátka. I když hraje o ligu výš, tak jsme ho nepouštěli do žádných vážnějších příležitostí. Vycházeli jsme z dobře zabezpečené obrany, většinu soupeřových snach přečíslovat nás v křídlech po dlouhých křižných nákopech jsme dokázali negovat a sami jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale bohužel jsme žádnou nedokázali využít. Věřili jsme, že velmi dobrý výkon nám vydrží i do druhé poločasu, což se bohužel nenaplnilo. Soupeř využil svých zkušeností, zvýšil své tempo a prvních patnáct minut na zatlačil na vlastní polovině hřiště. Pod tlakem jsme dělali chyby ve vlastním zabezpečení obranné řady a dostali jsme dva celkem laciné góly v rychlém sledu, což mělo bohužel trochu vliv na morálku celého týmu. Po třetím gólu soupeře už jsme už přestali věřit, že by bylo ještě možné s třetiligovým soupeřem zápas otočit a podvědomě jsme už také trochu začali šetřit síly na další mistrovské utkání, které je pro nás o něco důležitější. I tak jsme ještě dokázali snížit gólem Petra Bouchala a po rychlém protiútoku rozezvonil tyč soupeřovy branky Jéňa Pavlík. Konečné skóre se už ale nezměnilo.
Richard Florián, trenér.

8 Boháč Jan O 90 0 0 0