Soběslav rychle zapomenula na propadák v Praze a opět potěšila fanoušky Spartaku tříbodovým ziskem. Na domácím stadionu neztratil divizní nováček počtvrté ani bod!

Soběslav se z vysoké porážky na pražské Aritmě otřepala hodně rychle. A odskákaly to Klatovy. Už v 1. minutě mohla jít do vedení, jenže hlavička Dvořáka skončila nad brankou Rojíka. Ke slovu se tedy dostal jeho kolega v útoku Šmídmajer. Po akci M. Mazoucha a Janouška poslal míč nad dosah klatovského gólmana a v soběslavském táboře bylo veselo – 1:0.

Na branku Západočechů zacílil i velice agilní bek Vaněk, ale strážce svatyně vytěsnil míč na roh. Stejně se musel vytáhnout na druhé straně i navrátilec Kuník. I on byl úspěšný. Domácí do konce poločasu rozvlnili síť ještě jednou, ale gól Nohavy rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu.

Druhé dějství začali aktivněji hosté, zatímco domácí se nějak nemohli dostat do tempa. Asi chtěli vyzkoušet Kuníka, jestli nezapomněl nic ze svého umění. A on dokazoval, že ne. Vytáhl jeden ze svých parádních zákroků i proti trestnému kopu.

Možná něco poznamenal ke svým spoluhráčům, kteří znovu začali šlapat. Znovu se začali prosazovat díky své kombinaci a dostávali se na dostřel protivníkovy branky. Zazlobili Žalda se Šmídmajerem, ale pokus vyšel naprázdno. Kuník poté odvrátil atak osamoceného protivníka. To nabudilo Šmídmajera, jenž s podporou Vaňka a Janouška zvýšil náskok – 2:0.

Závěr střetnutí už patřil domácím, jmenovitě Vaňkovi. Jeho další pokus vytáhl Rojík na roh, ale na krásnou dalekonosnou střelu už o pár minutek později nestačil. Jeho nápřah přinesl nejenom krásný gól, ale i definitivní klid v soběslavských duších – 3:0.

Ohlasy k zápasu:

Trenér Spartaku Radek Hajič: „Když jsem po Aritmě říkal, že jsme podali nejhorší výkon, tentokrát musím říct opak. Zkonsolidovali jsme se a opravdu jsme odehráli výborný zápas hlavně směrem dozadu. Měli jsme hodně nebezpečných brejků, kromě tří velice pěkných gólů jsme mohli další dva tři přidat. Hodnotím tento výkon jako jeden z našich nejlepších, ne-li nejlepší v divizi. Všichni hráči od brankáře až po střídající fotbalisty předvedli to, co měli.“

Trenér Klatov Milan Dejmek: „Vůbec jsme nepodali optimální výkon. Z naší strany to nebylo dobré, soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Domácí byli lepší a efektivnější. Musíme se vrátit ke hře, kterou jsme předváděli předtím.“

zdroj: jihoceskyfotbal.cz a fotbalunas.cz