Také v utkání Soběslavi se na konec podzimu pořádaly gólové hody. Spartakovci v nich tahali za kratší konec. Tristní bilanci na hřištích soupeřů, kde získali jediný bod na Doubravce, nevylepšili ani v Mariánských Lázních. Zápasy se odehrávají jako přes kopírák. Soběslavští lacino inkasují a ztrátu pak marně dohání. „Dneska jsme dostali tři úplně zbytečné góly po našich chybách,“ všiml si vedoucí mužstva Soběslavi Michal Lemberka.

Přitom první poločas se pro Jihočechy nevyvíjel vůbec špatně. Hrála se vyrovnaná partie, v níž jako první otevřeli skóre lázeňští viktoriáni v 11. minutě Nedbalým, ale již za tři minuty využil svůj důraz v souboji s obráncem Filip Vaněk a sám proti brankáři Šmejkalovi nezaváhal. Jenže po půl hodině nepokryli hosté standardku a hlavičkující Denk vrátil „Mariánkám“ vedení.

Neuběhly ani dvě minuty z druhé půlky zápasu a domácí se radovali potřetí. Po centru kapitána Drahoráda se prosadil na zadní tyči osamocený Kravar, který měl dostatek času a prostoru si míč zpracovat a napálit pod břevno Nývltovy branky. A v 73. minutě už to začalo zavánět debaklem, když Pěček do otevřené obrany zvýšil již na 4:1.

Soběslav ale nic nezabalila a v rozmezí jediné minuty snížila na 4:3. Deset minut před závěrem dostal míč do běhu Filip Vaněk, vřítil se do šestnáctky a levačkou obstřelil brankáře. Pro nejlepšího střelce Soběslavi to byl už dvanáctý podzimní gól, zatímco vloni jich dal za celou sezonu čtrnáct. Hned po rozehrání vyrazil Kutnerův pokus k tyči brankář na roh a z něj už se Aleš Kutner hlavou prosadil. Žádné drama posledních minut se ale nekonalo. „Už jsme se tam nedostali a ani žádnou šanci neměli,“ řekl Lemberka, že si domácí závěr pohlídali.

Po podzimní části druhého ročníku v divizi skončila Soběslav s 19 body dvanáctá. „Oproti minulému podzimu jsme získali o bod navíc. K úplné spokojenosti nám chybí tři body z domácího utkání s J. Hradcem. Dvaadvacet bodů by bylo do jara ideálních,“ přemítal Michal Lemberka.