Soběslav poprvé cestovala do Tachova, který se po odstoupení z ČFL vloni přihlásil jen do krajského přeboru, jemuž dominoval takovým způsobem, že nenašel ani jednoho přemožitele a suverénně (81 bodů!) postoupil do divize.

„V Tachově jsme byli poprvé, mají tu pěkný areál,“ sdělil nám vedoucí soběslavského mužstva Michal Lemberka k první cestě spartakovců do jednoho z nejstarších sídel západních Čech.

Trenér Radek Hajič učinil oproti hladkému vítězství s Dobříší v základní sestavě jedinou změnu, když nachlazeného Vaňka nahradil Žalda. První poločas patřil domácím, kteří bodují především na vlastním trávníku. Poprvé se prosadili ve 29. minutě, kdy Kůžel dostal přesný centr za obranu Soběslavi a střelou z první nedal Nývltovi šanci.

Naděje Spartaku výrazně poklesly o šest minut později. „Zbytečně jsme přišli po vhazování autu o míč, domácí zaútočili po křídle a na konci celé akce byla dorážka tachovského hráče,“ popsal Lemberka lacino obdržený druhý gól, který po odrazu od břevna vsítil zblízka Čížek. V poslední minutě úvodního poločasu zaznamenal kontaktní gól Aleš Kutner, když hlavou prodloužil trestný kop za marně se natahujícího brankáře a potvrdil střeleckou formu z posledních zápasů.

Hosté vyslali po pauze do útoku čerstvého Dvořáka a tlačili se před Houdkovu branku daleko častěji. „Domácím se dařilo více v první půli, nám zase ve druhé,“ dodal Lemberka. Tachovského gólmana vystrašil Kutner a v 70. minutě měl jedinečnou možnost vyrovnat střídající Dvořák, řítil se sám na branku, ale zakončil těsně vedle.

Nedáš – dostaneš platilo už po třech minutách, kdy Západočeši přišli zadarmo k další brance. Stoper Suchan se nepochopil s brankářem Nývltem, který čekal, že mu míč pustí, zahrál malou domů doprostřed branky, kde už nikdo nestál… Výstavní vlastenec byl na světě. I přes snahu Soběslavských se skóre nezměnilo. Příště hostí v derby druhou Čížovou.

zdroj: jihoceskyfotbal.cz