V okresním derby si Lom neporadil s neprodyšnou obranou domácí Soběslavi a okusil první hořkost porážky.

Okresní divizní derby v Soběslavi (před 588 diváky) moc oku lahodící fotbal nenabídlo. Hosté z Lomu hráli, ale větší příležitost si za celý zápas nevytvořili, domácí (bez trojice marodů Hromada, Mazouch M., Kuník) dobře bránili, hrozili z brejků a dvakrát skórovali. Jako klíčový se ukázal gól Spartaku do šatny. Po autu a následném centru Vaňka se prosadil Pavlík. Naděje Lomu pohřbil nepřímý kop proti Matouškově brance, který zakončil Vaněk. Od 72. minuty hrál Lom přesilovku po vyloučení T. Mazoucha za faul na Šimáka, získal převahu, ale Duchoňovu branku pořádně neohrozil. Naopak v závěru mohl zvýšit střídající Rubick, jehož vychytal Matoušek.

FK Spartak Soběslav – TJ Sokol Lom 2:0 (1:0)

Góly: 45. Pavlík, 54. Vaněk.

Rozhodčí: Šálková – Cihlář, Mazanec. Delegát: Holý.

ŽK: 3:0 (Vaněk, Duchoň, Rubick). ČK: 1:0 (72. T. Mazouch).

Diváků: 588.