V sobotu 12.9. odcestoval tým starší přípravky na letní turnaj do Lišova.

Na hřišti se představili chlapci Doskočil, Ježek, Hořejší, Viturka, Kolář, Dvořák, Pánek, Kupka a Tíkal. Turnaj šesti týmů probíhal systémem „každý s každým.“ A tak se naskytla příležitost poměřit síly se všemi soupeři.

V prvních dvou utkáních kluci převálcovali A-tým i B-tým domácího Lišova v poměru 7:1 a 8:2. Ve třetím, herně vyrovnaném, utkání dokázali naši borci přetlačit výběr Ševětína 4:1. Tento výsledek se nakonec pro náš tým ukázal jako klíčový. V předposledním utkání proti, do té doby také suverénnímu, Kamennému Újezdu jsme však dostali tvrdou lekci z produktivity, kdy jsme neproměnili značné množství šancí a soupeř naopak nezaváhal a pálil gól za gólem. Konečné skóre tak vyznělo jasně ve prospěch soupeře – 8:1. V posledním utkání bylo zřetelně vidět, že chlapci ze sebe po celý den vydávali maximum, a tak už síly docházely. Do zápasu proti Nové Vsi jsme sice vstupovali jako favorit, ale soupeř všechny rychle vyvedl z omylu. Po 7 obdržených gólech jsme už v samém závěru pouze dokázali korigovat konečné skóre na 7:2. Po slibném rozjezdu jsme tak napínavě čekali, jak hráli soupeři a jak celý turnaj dopadne.

O celkovém vítězi nebylo pochyb – TJ Sokol Kamenný Újezd neztratil ani bod, a tak se zaslouženě mohl radovat z triumfu. Zato my a Ševětín jsme se dělili
o 2. místo kvůli shodě v počtu bodů. V náš prospěch nakonec hrál již zmíněný vzájemný zápas, který jsme ovládli. Díky němu se naši chlapci umístili na krásném 2. místě. Za zmínku ještě určitě stojí výkony talentovaného Daniela Tíkala, který se s 9 vstřelenými góly stal druhým nejlepším střelcem turnaje (nejlepší střelec jich vsítil 10).

Děkujeme trenérům a organizátorům z SK Lišov za uspořádání turnaje. Poděkování však patří především všem klukům za účast a předvedené výkony.

autor: Viktor Kukla