Na úvod divizní sezony čekal jihočechy souboj se zástupcem středočeského fotbalu. Soběslav měla po celé utkání s Rakovníkem převahu, kterou zužitkovala rozhodujícím gólem Filipa Vaňka.

FK Spartak Soběslav – SK Rakovník 1:0 (0:0)

Gól: 48. Vaněk

Rozhodčí: Brychta – Drábek, Bednář. Delegát: Ploch

ŽK: 4:3 Hromada, Chotovinský, T. Mazouch, Suchan – Hamouz, Stuchl, Schwendt.

Diváků: 253

Soběslav: Kuník – Chotovinský, Suchan, Hromada, Zeman – Žalda (90. Wimmer), Bouchal, Nohava (85. Podráský), Kutner (91. Petrásek), Vaněk – Dvořák (63. T. Mazouch). Trenér Radek Hajič.

Trenér Hajič postavil do základní sestavy dva nováčky. Do obrany Zemana z Písku a do středu zálohy Kutnera. Do středu obrany se při zranění stopera Boháče přesunul Hromada. Jinak sestava Spartaku nastoupila v obvyklém složení.

V první půli měla Soběslav územní převahu, ale dlouho nemohla najít recept na zataženou obranu Rakovníka, kterou řídil exligista Pavel Besta (35).

Jediný gólový moment přišel tři minuty po přestávce. Soběslavští rychle rozehráli aut, míče se zmocnil Žalda, pronikl po pravé straně a přesně nacentroval před branku, kde Filip Vaněk zamířil levačkou do protipohybu bezmocného brankáře Zacha. I v dalších minutách měli domácí navrch, ale těsné vedení nezpečetili a závěr takticky dostřídali.

„Těší nás na začátek soutěže zisk důležitých tří bodů. Je jen škoda, že jsme nedokázali zúročit převahu v první půli a nepřidali pojistku, takže zápas byl otevřený až do konce. Jinak jsme Rakovník až na jednu možnost k ničemu nepustili. Obrana hrála výborně, potřetí udržela čisté konto,“ hodnotil zasloužené vítězství vedoucí mužstva Soběslavi Michal Lemberka.

zdroj: jihoceskyfotbal.cz