Jihočeské derby znamenalo důležitý zápas pro domácí také z hlediska bojů o záchranu. Jindřichův Hradec na tom není na jaře zrovna nejlépe, výsledky hovoří za vše. Soběslav má kvalitní tým, který by s mohl v klidu pohybovat v lepším středu tabulky. Nyní to hosté ukázali, když využili neúplné sestavy domácích a s klidem zvítězili.

Druhá půle nabídla počáteční tlak domácích, kteří však kýžené branky nedosáhli. Naopak je po rohovém kopu zachránilo břevno trefené Kutnerem. Čas plynul a zápas se dostával do svého závěru. V 78. minutě zakončil přesně Vaněk protiútok a Soběslav mohla dohrávat v klidu – 0:3. Jindřichův Hradec byl přeci jen blízko gólu, ale pokus Gueyeho zastavilo břevno. V poslední minutě korigoval skóre střídající Dvořák, který tak podtrhl úspěšně zvládnuté derby – 0:4.

Soběslav v derby dominovala, naopak domácí hráli druhé housle. Jindřichův Hradec se nachází ve spodku tabulky, kde ho čeká nelítostný boj o samotné přežití v divizi.

Michal Lemberka, vedoucí týmu: Zodpovědný a poctivý výkon, který byl korunovaný dvěma krásnými góly do poločasu. Druhá půle začala tlakem domácích, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. Naopak my z protiútoku zvýšili na 0:3 a v poslední minutě ještě pečetili na 0:4.

zdroj: fotbalunas.cz