Po nezáživném prvním poločase by málokdo předvídal, že celkem napadá pět gólů. Soběslavským však vyšla závěrečná desetiminutovka, ve které stvrdili své vítězství a druhé místo v tabulce.

Klidná první půle

Rozjetá Soběslav přivítala na svém fotbalovém stánku Přeštice, které chtěly navázat na výhru nad Březovou. První šanci zápasu si po standardce vypracovalo domácí mužstvo, gólman Kašpar ale mohl zůstat v klidu.

Nudnou pasáž prvního poločasu rozvířilo až neopatrné odvrácení balónu domácím Suchanem, po kterém reklamovali hosté hru rukou stopera Soběslavi. Hlavní rozhodčí však zůstal v klidu.

Další šanci přinesla až 29. minuta, a rovnou měla gólovou tečku. Mazouch vběhl do vápna a z levé strany ostře nacentroval přesně na Pavla Nohavu, kterému stačilo už jen správně nastavit tělo! Hosté se dostávali do šestnáctky Soběslavi velmi sporadicky, a když už se schylovalo k možné příležitosti na vyrovnání, Štěpán na míč těsně nedosáhl.

Chvilku před půlí mohli Jihočeši přidat druhý gól, ale přeštická defenziva je zuby nehty ubránila.

Druhý Nohavův gól vítězný

Svěřenci trenéra Uzlíka nebyli daleko od vyrovnání v 54. minutě, když se až do zakončení prokličkoval Zdeněk a vystřelil jen těsně nad! To Blahoudkův dalekonosný pokus už směřoval mezi tři tyče, jenže pro změnu doprostřed brány.

Po hodině hry udeřili podruhé Soběslavští. A znovu se gólem blýskl Pavel Nohava, když se napřáhl z velkého vápna a míč zaplul přesně k tyči mimo dosah brankáře Kašpara! Uběhlo pár sekund a Přeštice přispěchaly s kontaktním gólem. Z dálky se napřáhl Zdeněk Sýkora a nedal Hniličkovi šanci!

Soběslav si mohla vzít dvougólový náskok zpět po centru Fischera, který našel nabíhajícího Dvořáka, jenže domácí útočník trefil pouze ležícího gólmana. Na druhé straně centroval Štěpán a zakončoval Zdeněk, hlavou však vysoko přestřelil.

Klid na kopačky Jihočechů přinesl v 82. minutě Tomáš Mazouch, když se protancoval ve vápně až do zakončení a nedal brankáři šanci! Do otevřené obrany pak ještě vběhl Martin Dvořák a pod padajícím Kašparem zvýšil na konečných 4:1 pro Spartak!

Ohlasy k zápasu:

Václav Uzlík, trenér Přeštic: „Paradoxně jsme nesehráli špatný zápas. Celý druhý poločas jsme byli jasně lepší, hrálo se na jednu bránu. Odjíždíme ale s porážkou 4:1, takže zklamání. Tradičně velmi dobře zahrál Jan Duchek, Michal Zdeněk podal slušný výkon.“

Vít Hromada, vedoucí mužstva Soběslavi: „Zpočátku se nám herně moc nedařilo, umíme podat i kvalitnější výkony. Ale nakonec se všechno obrátilo v náš prospěch a získali jsme další důležité body. To je rozhodující.“

zdroj: fotbalunas.cz