V Klatovech vyšel naprázdno již třetí jihočeský zástupce. Po Táborsku B a J. Hradci tu neměla naději na úspěch ani Soběslav. Domácím to ale výrazně ulehčila již v první minutě, kdy po zaváhání na levé straně domácí Bálek šikovně posunul za sebe do běhu na Pavloviče a jeho přesnou přihrávku za zadní tyč poslal do prázdné branky Krejčí. Od úvodního hvizdu uběhlo 47 vteřin.

Soběslavští nastoupili s jednou změnou v sestavě, Žaldu nahradil na kraji zálohy T. Mazouch. V dalším průběhu ohrožovali domácí branku jen minimálně. „Zhruba ve 30. minutě mohl potrestat špatnou malou domů Vaněk, ale měl to složité, brankáře měl už blízko a střílel do něj. Jinak jsme špatně řešili standardky a šance jsme si nevytvořili,“ zmínil vedoucí soběslavského mužstva Michal Lemberka.

Větší vzruch na trávníku nastal v závěru poločasu, kdy Kuník skvěle zlikvidoval samostatný nájezd domácího hráče. Domácí se po přestávce zatáhli do obrané ulity a vycházeli ze zajištěné obrany. Na další změnu stavu došlo až v 80. minutě, kdy Západočeši přidali druhý gól po akci do otevřené obrany, po níž běžel sám na Kuníka Pavlovič a nadvakrát dostal míč do branky.

Zdálo se být rozhodnuto, ale spartakovci ještě dokázali poslední minuty zdramatizovat. Nohava s Bouchalem rychle rozehráli standardku a po Mazouchově centru se zblízka prosadil důrazný Michal Hromada. „Na víc už, bohužel, nebyl čas,“ podotkl Lemberka. „Příště nás čeká doma těžký zápas s první Admirou,“ dodal k nadcházejícímu soupeři, který je velkým aspirantem na postup do ČFL.

SK Klatovy 1898 – FK Spartak Soběslav 2:1 (1:0)

Branky: 1. Krejčí, 80. Pavlovič – 87. Hromada

Rozhodčí: Aubrecht – Šmat, Langmajer. Delegát: Sádovský

ŽK: 0:2 T. Mazouch, Kutner

Diváků: 185

Soběslav:  Kuník – Maršík, Suchan, Hromada, Zeman – Bouchal – T. Mazouch, Kutner (81. Chotovinský), Vaněk – Nohava – Dvořák. Trenér Radek Hajič.

Nejlepší hráči: Hromada

zdroj: jihoceskyfotbal.cz