Kvůli podmáčenému terénu se nedělní dopolední zápas mezi Karlovými Vary a Soběslaví odehrál na umělém povrchu, ale oba týmy se s ním vypořádaly velmi slušně. Několik desítek diváků se branky dočkalo až chvilku před koncem, když rozhodl domácí kanonýr Psohlavec.

Vítr přítel, vítr nepřítel

Nedělní počasí fotbalovému řemeslu příliš nepřálo. Ve Dvorech, kde Karlovy Vary tradičně hrají své domácí zápasy, se utkání pro nezpůsobilost terénu odehrát nemohlo, ale i na tuto variantu byla Slavia připravena, a tak přišel na řadu umělý povrch.

Ani umělka ale nezabránila, aby hru výrazně ztěžoval silný vítr, který hráče doprovázel po celých devadesát minut. „V prvním poločase hráli po větru hosté a podle toho to také vypadalo. Dokázali si vytvořit lehkou územní převahu a vypracovali si pár náznaků šancí,“komentoval průběh prvního dějství karlovarský kormidelník Karel Tichota.

Také Slavia se však dostala do slibných příležitostí, stejně jako soběslavský Spartak je ale neproměnila. Do kabin se tak hráči a realizační tým šli zahřát za bezgólového stavu.

Tvrdý trest pro Spartak

Po změně stran se změnil i obraz hry. Vítr pomáhal Buldokům, kteří začali jemně kousat a snažili se dobýt spartakovskou tvrz. Drtivá většina domácích pokusů ale končila na nepřesném centru nebo špatné finální přihrávce.

„I přes těžké počasí se hrál velmi slušný fotbal. Podařilo se nám dvě minuty před koncem skórovat, takže naše vítězství bylo šťastné,“zhodnotil trenér domácího mužstva druhý poločas zakončený vítěznou trefou Martina Psohlavce z 88. minuty, který hlavou usměrnil Geňův centr za záda bezmocného Kuníka a vystřelil tři body pro Karlovy Vary.

Stejný názor na utkání měl i hostující kouč Radek Hajič. „Hlavně v prvním poločase jsme mohli vstřelit branku například Dvořákem, to se nám ale nepovedlo. V Karlových Varech jsme nesehráli špatný zápas, bohužel měl jen špatný konec.“ 

Ohlasy k zápasu:

Trenér Karlových Varů Karel Tichota: „Utkání se přesunulo na umělou trávu, hřiště ve Dvorech bylo pod vodou. Za těžkého počasí se hrál slušný fotbal, šance byly na obou stranách. Těsně před koncem jsme rozhodli, což nás těší. V prvním poločase nás podržel brankář Chára, takže bych vyzdvihl právě jeho.“

Trenér Soběslavi Radek Hajič: „Myslím si, že to byl po celých devadesát minut vyrovnaný zápas. Bohužel jsme udělali chvíli před koncem zbytečnou chybu a dostali jsme rozhodující gól. Odjíždíme zklamaní, měli jsme šance na to odvézt si i více než jeden bod, který jsme si přáli. Bohužel nemáme nic, protože jsme neuhlídali Psohlavce. Pochválil bych celý tým, až na jednu akci jsme nepustili nebezpečné útočníky domácích do šance, na to se ale nikdo ptát nebude.“

zdroj: fotbalunas.cz