Důležité vítězství putovalo na konto Soběslavi. Jihočeský nováček na jaře proměnil soběslavský stánek v nedobytnou tvrz a pocítila to i v odvetách neporažená Aritma Praha.

Soběslav nečekal v žádném případě snadný soupeř, Aritma patří mezi nejobávanější soupeře. A to nejenom mezi Jihočechy, druhá příčka jí patří poprávu. Přesto jí Jihočeši dokázali úspěšně vzdorovat. A porazit ji. Začátek utkání byl přitom oboustranně opatrný, jeden čekal na druhého, co provede. Hosté zlobili hlavně ze standardek, na což ovšem byli muži trenéra Radka Hajiče připraveni.

Jako první to zkusil Milan Mazouch v samostatném úniku, ale gólman Stareček ho vychytal. Teprve potom se prosadil Martin Dvořák. Žalda vybojoval balon pro Vaňka, ten poslal ho do vápna a soběslavský forvard už neměl těžkou úlohu dát do prázdné branky – 1:0. Bek hostů se sice snažil míč zastavit skluzem, ale marně.

Jenže Soběslavští si už asi zvykli, že hned na začátku druhé půle inkasují, stejně jako v Přešticích. To se splnilo i tentokrát, když jejich chybu potrestal dvě minuty po pauze Pavel Plechatý – 1:1. Domácí se pořád snažili a mohli jít znovu do vedení, ale jejich gól nebyl uznán pro ofsajd. Nakonec ale snaha přinesla úspěch. Jeden z brejků Dvořáka, který se vydal do hájemství Aritmy už z poloviny hřiště, zužitkoval Filip Vaněk – 2:1. Hosté sice přepnuli na vyšší stupeň, ale marně. Domácí už svůj náskok uhájili. „Klukům pak patří dík, že se dokázali proti favoritovi vytáhnout a vyhrát. Doma nám to jde nějak líp. Škoda těch ztracených bodů na podzim, mohli jsme být někde jinde a hrát ve větším klidu,“ řekl vedoucí mužstva Soběslavi Michal Lemberka.

zdroj: jihoceskyfotbal.cz