Start do nové divizní sezony se soběslavskému Spartaku povedl na výbornou. V sobotním zápase proti Sedlčanům si zastříleli tahouni týmu a vyprovodili Tatran čtyřbrankovým přídělem. Hosté vydrželi skoro poločas, to by ovšem nesměl zaúřadovat Filip Vaněk. Střelec první branky se postavil v důležitém momentu také k penaltě, kterou s jistotou proměnil. Sedlčany se po druhé inkasované brance v polovině druhého poločasu sesypaly a během tří minut inkasovaly další dvě branky. Soběslav zvítězila 4:0 a po předkole Mol Cupu neinkasovala v druhém soutěžním utkání v řadě.

Před gólmanem Martinem Kuníkem tak stojí ve středu 14. srpna velká výzva. Udržet nulu také v prvním kole MOL Cupu proti třetiligovému Benešovu. Zápas začíná v Soběslavi v 17 hodin, divize pak pokračuje pro Spartak už v sobotu dopoledne v Jindřichově Hradci.

FK Spartak Soběslav – TJ Tatran Sedlčany 4:0 (1:0), branky: 39. a 66. (z pen.) Vaněk, 68. Kutner, 71. Varačka, rozhodčí Švorc – Starý, Průcha, ŽK (3-4): 56. Podráský, 74. Bouška, 77. Kuník – 14. Hájek, 61. Lípa, 65. M. Krůta, 68. D. Krůta, 214 diváků.

Soběslav: Kuník – Podráský, Suchan, Bouška, Boháč, Žalda (70. Mazouch), Hromada, Bouchal, Vaněk (77. Suda), Kutner, Varačka.

Sedlčany: Glogar – Kdolský, Lípa (67. Soldát), Repetný, D. Krůta (78. Bláha), Kvěch, M. Krůta, Matoušek (88. Doubrava), Brotánek, Hájek (78. Sochůrek), Sirotek (86. Kouklík).

zdroj: jcted.cz