V neděli odpoledne Soběslav nestačila na Sedlčany, nepovedený první poločas předznamenal porážku Jihočechů 1:3.

Soběslav sehrála v Sedlčanech velmi nešťastný zápas, v němž se jí nedařilo téměř nic. „Velmi špatný výkon od všech. Je potřeba na dnešek rychle zapomenout a bezpodmínečně porazit Přeštice,“ pravil k nedělnímu střetnutí vedoucí soběslavského mužstva Michal Lemberka. Spartakovci mohli jít do vedení, ale míč za brankovou čáru nedostali ani nadvakrát. Vzápětí platilo klasické nedáš – dostaneš. „Střelou z vápna byl Kuník překonán poprvé, druhý gól byl takřka jako přes kopírák, jen z druhé strany. Do poločasu si ještě náš brankář dostatečně zachytal a jen díky němu žila naděje udělat něco s výsledkem,“ postřehl Lemberka. Po bouři v kabině vystřídal do druhé půle Maršíka útočník Dvořák a hru oživil. V 62. minutě nacentroval na hlavu Vaňka a Soběslav byla zpátky ve hře. „Naše hra se začala mírně zlepšovat, ale bohužel bez kýženého efektu,“ dodal pohledem ze střídačky. Ke konci zápasu chyboval Bouchal a domácí definitivně odskočili na rozdíl dvou gólů.

TJ Tatran Sedlčany – TJ Spartak Soběslav 3:1 (2:0)

Branky: 8. Mich. Dvořák, 25. a 82. Senft – 62. Vaněk

Rozhodčí: Kříž – Paták, Janoch. Delegát: Řezáč.

ŽK: 4:3 (Dvořák, V. Lípa, Brotánek, P. Lípa – Kutner, Bouchal, Zeman).

Diváků: 316

Soběslav: Kuník – Hromada, Boháč, Suchan, Maršík (46. Dvořák) – Zeman, Bouchal, Kutner, Žalda (58. Varačka) – Mazouch (80. Smetana), Vaněk. Trenér Radek Hajič.