Soběslav okusila poprvé hořkost porážky v řádné hrací době v Přešticích, kde za stálého deště prohrála dvěma góly po přestávce 0:2.

Soběslav po třech vydařených zápasech a zisku 7 bodů cestovala na horkou půdu Přeštic, kde na jaře prohrála 1:3. Porážku o dvě branky si při vší škodě zopakovala. Směrem dopředu to tentokrát ze strany spartakovců nebylo ono, branku domácího Růžičky prakticky neohrozili.

Po seznamovací čtvrthodince přišel první vážnější moment ve 20. minutě. Nohava poslal téměř z půlky hřiště milimetrovou uličkou do úniku Vaňka, který po střetu s domácím gólmanem ve velkém čtverci skončil na zemi. Jenže místo penalty a vyloučení ukázal na jihu Čech nechvalně známý rozhodčí Vnuk (skvělé vzpomínky na něj mají v Roudném…) odkop od branky.

Postupem času získali domácí mírnější převahu, z níž rezultovaly dvě obrovské příležitosti. Ve 28. minutě zachraňoval průnik domácích po křídle a přihrávku před branku na poslední chvíli skluzem Hromada. Šest minut nato po téměř totožné akci stačila Soběslavi pokus domácího hráče zblokovat na roh.

Soběslav hrála s otevřeným hledím. Rychle přecházela do útoku, ale šance si nevytvářela. „Naše snaha, bohužel, končila před šestnáctkou,“ zdůraznil vedoucí soběslavského mužstva Michal Lemberka. To domácí byli úspěšnější. Po jednom z křídelních úniků po hodině hry následovala zpětná přihrávka do šestnáctky na nabíhajícího Skálu a ten levačkou z první otevřel skóre. Hosté reagovali na inkasovaný gól nasazením druhého útočníka, ale za deset minut přidaly Přeštice pojistku Strejčkem, jenž navíc ještě nastřelil tyč.

zdroj: jihoceskyfotbal.cz