Jarní vítěznou domácí sérii soběslavského Spartaku ukončil soupeř z kategorie nejtěžších. Letošní suverén divize A z K. Varů, který byl už před zápasem jistým postupujícím do ČFL. V nelichotivé situaci byli Roudenští, kteří nic jiného než tříbodový zisk nad Rakovníkem nebrali.

FK Spartak Soběslav – FC Slavia Karlovy Vary 0:1 (0:0)

Branka: 74. Psohlavec

Rozhodčí: Hodek – Mudra, Pastyřík. Delegát: Bobek

ŽK: 0:3 Krtička 2, Hudec. ČK: 0:1 79. Krtička

Diváků: 336

Soběslav: Kuník – Chotovinský, Boháč, Suchan, Hromada – Bouchal – Žalda (84. Šmídmajer), Nohava, Vaněk – M. Mazouch (75. T. Mazouch) – Uličný (46. Dvořák). Trenér Radek Hajič.

Jihočeši se renomé vysokého favorita nezalekli a šli si za svým cílem, nutně potřebnými body. Jenže paní Štěstěna jim neukázala svoji přívětivější tvář. Díky počátečnímu tlaku si vytvořili několik příležitostí, ale nadějné pokusy Uličného a Vaňka zastavila tyč Chárovy branky. Zajímavý zápas pokračoval v rychlém tempu i nadále, ale gólmani byli k nepřekonání.

Vysoké tempo nepolevilo ani po přestávce. Na druhou stranu těžiště hry se převážilo na stranu Západočechů. Na brankové čáře zachraňoval Hromada. Pak reklamovali hráči Spartaku ruku ve vápně soupeře a dožadovali se penalty, ale rozhodčí Hodek zůstal chladný, píšťalka se neozvala. V 74. minutě přišel klíčový moment zápasu. Dlouhý nákop slávisty Pěkného z vlastní poloviny do domácí šestnáctky využil velezkušený šutér Martin Psohlavec a hlavou zády k brance prodloužil míč do sítě nad vybíhajícím Kuníkem.

Ani to mančaft Radka Hajiče nepoložilo a prakticky nepustil hosty z jejich poloviny. Navíc jim nahrálo vyloučení Krtičky. Jenže ani drtivý tlak vyrovnání nepřinesl. Každopádně minimálně bod by si spartakovci za svůj disciplinovaný a obětavý výkon zasloužili. „Ty body jsme potřebovali a kluci pro ně udělali všechno, co bylo v jejich silách. Ale nepřálo nám štěstí, vždyť nastřelit dvě tyčky, to je kopec smůly. Samozřejmě na kdyby se nehraje, ale na body jsme měli i proti Karlovým Varům,“ uvedl Michal Lemberka, vedoucí mužstva Soběslavi.