Divizní nováček ze Soběslavi hodlal ukončit sérii tří porážek v domácím střetnutí s týmem Mariánských Lázní. Vypracoval si celou řadu šancí, ale Západočeši jim udělili lekci z produktivity.

Domácí vlítli na hosty s obvyklou chutí, ale tentokrát ji nedokázali přetavit v góly. A příležitosti nepatřily k těm nejmenším. Po akci Dvořáka zamířil Janoušek nad Šmejkalovu branku. Sám Dvořák potom pálil jenom do gólmana a za chvilku vedle. Ale nezaháleli ani hosté a Kuník také nebyl bez práce.

Západočeši přesto byli ve využívání svých šancí efektivnější. Po rohu tečoval jeden z hostů míč hlavičkou a akci dokončil Kafka – 0:1. Gólem zakončili i jednu z dalších akcí. Po úniku ze středu hřiště ji zakončil Kravar – 0:2. Do konce poločasu ještě stačili Jihočeši rozsvítit lampičku naděje. Těsně před jeho koncem zaznamenal kontaktní gól Vaněk. Asistoval mu při tom Nohava – 1:2.

Do dalšího pokračování duelu vstoupili domácí s úmyslem skóre srovnat. Jejich tužby mohl naplnit Dvořák, ale neproměnil další ze svých příležitostí. A daň za to byla krutá a okamžitá. Prakticky z protiútoku se nekavalírsky zachoval sám Kavalír – 1:3. A protože domácí pokračovali i nadále v zahazování příležitostí, skóre se už nezměnilo.

Vít Hromada, vedoucí mužstva: „Řekl bych, že jsme promarnili příležitost k zisku alespoň jednoho bodu. Šancí jsme na to měli dost. K naší škodě byl soupeř v téhle disciplíně daleko úspěšnější.“

zdroj: jihoceskyfotbal.cz