Lídr soutěže přivítal na svém hřišti Soběslav. Jihočeši mají kvalitu a kdy jindy jí měli ukázat, než právě v zápase s prvním celkem soutěže. Admira šla do dvougólového vedení. Hosté ale vsítili kontaktní branku a do konce zápasu tak bylo o co hrát.

Admira vstoupila do zápasu nejlépe jak jen mohla. Hned v 5. minutě si převzal autové vhazování u střídaček Martinic, nasměroval si to středem hřiště až do vápna a svůj krásný průnik zakončil přesně – 1:0. Domácí si vytvořili tlak a dostali se do další šance. Po standardce a signálu se zjevil u zadní tyče autor první branky, ale dostal pouze míč před branku, kde jej bránící hráč zblokoval zadní částí těla.

Admira měla i další příležitosti a neslevila ze svého tempa. Z pravé strany postupoval Majer, ale jeho nájezd vyrazil nohou Kuník. Ani Kurek v zakončení netrefil cíl. Po půl hodině hry přineslo útočné snažení ovoce. K odraženému míči se za vápnem dostal Majer a nádherným volejem uklidil míč přes Kuníka – 2:0. Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Druhá polovina už nebyla tak atraktivní. K vidění nebylo ani příliš šancí, a tak domácí byli blíže vítězství. To se jím ale zkomplikovalo v 72. minutě, když po vlastním autovém vhazování u vápna ztratili míč. Jeden z hostujících hráčů si kulatý nesmysl vedl přes celé vápno, odkud dostal míč do nebezpečného prostoru, kde vykřesal naději pro svůj tým střídající Dvořák – 2:1. Soběslav vyrovnala z ojedinělé šance a hned bylo o něco blíž k bodovému zisku.

To by ale musela zopakovat stejný úspěch ještě jednou. I přes závěrečný tlak si hosté nevypracovali žádnou gólovku a jelikož ani pražané své brejky nedotáhli do úspěšného konce, výsledek se již nezměnil a všechny body zůstaly doma.

zdroj: fotbalunas.cz