SOBĚSLAV – Soběslavský Spartak má za sebou polovinu své první divizní sezony v historii a pilně zbrojí na jarní část. Na počátku divizního ročníku se týmu trenéra Radka Hajiče nesmírně dařilo a hrál o medailové pozice. V závěru podzimu ovšem přišel útlum a šest čistých proher v řadě. Tým bojující o druhé místo se při vyrovnanosti soutěže octnul rázem v sestupovém pásmu. Soběslav nasbírala v 15 utkáních 18 bodů a je v šestnáctičlenné soutěži při skóre 21:26 na 14. místě.

V rozhovoru pro Týdeník Táborsko připomenul trenér Soběslavi Radek Hajič nejzářivější podzimní momenty i výsledkově nepovedený závěr. Co polovina sezony v divizi týmu dala? Spartaku odstartovala zimní příprava už 6. ledna. Hráči mají za sebou tři týdny velice náročné přípravy, kterou tamní fotbalisté pod vedením Radka Hajiče ještě nezažili. Trénují třikrát týdně (pondělí, středa, pátek) a pokud nehrají přípravný zápas, tak trénují rovněž v sobotu.

Soběslavský trenér představí také největší posilu v podobě Petra Bouchala. Nezůstane ale jen u něj. Jaké další změny v kádru včetně odchodů se v Soběslavi udály? Na závěr nezapomene soběslavský lodivod zmínit, kde by Spartak rád viděl na konci první divizní sezony. A sleduje Radek Hajič ještě boje v krajském přeboru? Kdo se mu v něm nejvíc líbí?

Spartak Soběslav má za sebou polovinu sezony v divizi. Co tahle nová zkušenost mužstvu dala?

Dala nám hodně. Věřím, že jsme se za ten půlrok ve vyšší soutěži rozkoukali. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je cestovat v pět hodin ráno do Karlových Varů nebo do Březové. Seznámili jsme se s mančafty, které jsme až na těch několik jihočeských vůbec neznali. Proto jsme před sezonou angažovali do realizačního týmu Láďu Hanzala, který má z pozice asistenta za úkol sledovat tyto neznámé týmy na videu. Vyplatilo se, kluci byli na nová mužstva povětšinou dobře připraveni. Pro většinu kluků i pro mě bylo všechno tohle nové. Podzimní část sezony nám přinesla hodně poznatků, které teď využijeme do druhé poloviny soutěže.

zdroj: jcted.cz