Soběslavi se na venkovních hřištích dlouhodobě nedaří, ale v Rakovníku se předvedla v tom nejlepším světle. Obrana i bez nemocného kapitána Boháče, jehož na stoperu výborně zastoupil Bouchal, dovolila domácím jen jednu přímou střelu na Kuníkovu branku za poločas. Trávník byl na některých místech pod vodou a až v poločase přestalo pršet. S těžkým terénem se lépe vypořádali Soběslavští, kteří si do poločasu vytvořili dvougólový náskok zásluhou Mazoucha s Kutnerem. Velkou šanci měl ještě Dvořák, který za stavu 1:0 netrefil prázdnou branku.

Po přestávce Rakovník přidal na obrátkách a zatlačil hosty do defenzívy. „Domácí na nás nastoupili a podařilo se jim snížit. Naštěstí jsme to ustáli a sami během čtyř minut dvakrát skórovali. Při třetím gólu nám k tomu pomohla i voda… Následně se krásným trestňákem o břevno a tyč trefil Vaněk. Škoda, že nešla kamera. Zbytek zápasu se jen dohrával, domácí věděli, že je rozhodnuto,“ poznamenal k prvnímu vítězství Soběslavi venku vedoucí týmu Michal Lemberka.

Radek Hajič, trenér Soběslavi: „Konečně jsme prolomili prokletí venkovních zápasů a poprvé v této sezóně si odvezli z hřiště soupeře tři body. V Rakovníku to možná vidí jinak, ale podle mě zcela zaslouženě. Na těžkém, podmáčeném terénu jsme Rakovník v 1. poločase zcela eliminovali, a při každé příležitosti ohrožovali domácí branku. Výsledkem byly dvě branky, a další nevyužitá šance Dvořákem. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v nastavené hře, bohužel už po pěti minutách snížil z trestného kopu Sklenka. My vypadli trochu ze hry, a od té doby se střídaly akce na obou stranách. Během deseti minut jsme mohli po šancích Vaňka nebo Dvořáka opět odskočit, což se povedlo až s dorážkou Žaldy po střele Mazoucha. Rakovník nic nevzdal, a Kuník musel vytáhnout dva fantastické zákroky. Z protiútoku byl faulován Dvořák, Vaněk si postavil balon a z 30 metrů se trefil výstavně, škoda že nebylo video. Po čtvrté brance se zápas víceméně dohrával. Podali jsme zodpovědný výkon podpořený dobrou produktivitou. Musíme zůstat nohama na zemi a potvrdit to výhrou v domácím zápase s plzeňskou Doubravkou.“