Úvodní kola Fortuna ČFL proložilo první kolo české pohárové soutěže. Středeční program MOL Cupu nabídl také zápas A-týmu píseckého FC, který se v Soběslavi utkal s domácím Spartakem.

Jak se později ukázalo, rozhodující branka střetnutí padla hned v 5. minutě. Jejím autorem byl hostující Václav Hrachovec, který využil hned první vážnější šanci Písku. Žlutomodří v úvodu dominovali a mohli přidat i další zásahy, jenže své pokusy nedokázali vměstnat mezi tři tyče. Když se těsně před půlí nepodařilo skórovat ani Soběslavi, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Po návratu na trávník vystrašila domácího brankáře Kuníka kombinace Martina Voráčka s Jakubem Heldem, na druhý gól Písku se však ještě chvíli čekalo. Přišel v 57. minutě, kdy Martin Voráček potrestal z penalty předchozí faul na Daniela Petříka.

V poslední půlhodině se mezi střídáními a několika udělenými žlutými kartami vyjímala hlavně rána střídajícího Martina Helda, která přišla v 74. minutě a zastavila ji až síť soběslavské branky. Stav 3:0 pro hosty vydržel až do konce a poslal písecké fotbalisty do 2. kola MOL Cupu. V dresu Spartaku nastoupil proti svému mateřskému klubu Vojtěch Zeman.