Po vyrovnaném zápase na Aritmě, který byl do poslední minuty dramatický, chtěla Soběslav naplno bodovat doma. Proti ní ale stály Klatovy, které jdou také za vítězstvím v každém utkání. V Soběslavi to má každý těžké, o čemž se fotbalisté z plzeňského kraje přesvědčili, ale svůj jeden gól ubránili a odváželi si plný počet bodů.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hostí, kteří častěji drželi míč na kopačkách, ale na dobře zorganizovanou obranu Soběslavi nemohli najít dlouho recept. Prudký centr Pavloviče odvrátil bránící hráč těsně vedle branky. Hlavní děj se odehrával mezi oběma šestnáctkami a na gól se čekalo do 39. minuty, kdy si vyměnil míč Bálek s Pavlovičem a prvně jmenovaný mířil přesně – 0:1.

Druhý poločas znamenal pro Soběslav jediné – vyrovnat. Za tím si také jihočeši šli a svého soka přehrávali. Obrana Klatov ale také působila velice kompaktně, a tak i domácí měli velmi těžké Rojíka ohrozit. Klatovy také zahrozily vpředu, ale Mészáros s Jandou úspěšní nebyli, stejně jako Pavlovič po standardce. Blízko ke gólu bylo i na straně Soběslavi.

A to především v závěru zápasu, kdy vychytal Rojík nebezpečného Vaňka. Klatovský brankář si poradil i se zakončením Kutnera a hlavička Mazoucha mířila vedle. Závěrečný tlak jihočechů kýžený vyrovnávací gól nepřinesl, a tak body putovaly do plzeňského kraje.

zdroj: fotbalunas.cz