Skvělou závěrečnou půlhodinou si Jihočeši zajistili tři body ze zápasu s Doubravkou. Za obrat ve skóre mohou děkovat především Michalovi Hromadovi, který vstřelil obě branky Spartaku.

Málo šancí, nula gólů

I se staronovou posilou, zkušeným kanonýrem Róthem, přijeli hráči Doubravky do jižních Čech a doufali, že maďarským fotbalistou vyřeší problémy s impotencí svých střelců. Domácí fotbalisté chtěli pro změnu navázat na poslední dvě kola, ve kterých získali pět bodů.

Uplynuly tři minuty a Soběslav mohla poprvé zaúřadovat. Centr zprava nedokázal odpravit do bezpečí Knakal a Janoušek byl najednou sám před Turkem. Hostující gólman ho však vychytal! Skvěle zasáhl také proti Vaňkově hlavičce, kterou vytěsnil nad břevno.

Hosté zahrozili Brabcem ve 20. minutě, který se vyhnul i Kuníkovi, jenže se dostal ze střeleckého úhlu a následný centr stačila soběslavská obrana zblokovat. Mnoho vyložených šancí k vidění nebylo, za zmínku stojí až 41. minuta a centr T. Mazoucha na Nohavu, s jehož hlavičkou si poradil Turek.

Hromadovo odpoledne

Do druhého poločasu vstoupili o něco lépe hosté, kteří přidali na důrazu a dělali Jihočechům problémy. Přichystali si také dvě šance, když se nejprve za vápnem napřáhl Brabec a Kuník jen sledoval, jak se míč kutálí těsně vedle tyče.

V 53. minutě se už Plzeňáci dočkali. Přízemní centr zprava uklidil do sítě Daniel Skopový a poslal Doubravku do vedení! Domácí chtěli odpovědět co nejdříve, jenže to by si nejprve museli správně nastavit mířidla jako například při průniku agilního Vaňka.

Doubravka po vstřeleném gólu přestala hrát a už po hodině hry její pasivitu Spartak potrestal. Z hranice vápna vystřelil Michal Hromada a míč zapadl přímo pod břevno! Obrat Jihočeši dokonali v 79. minutě, když se po rohovém kopu i s pomocí tyče podruhé v zápase prosadil Michal Hromada!

Za pár okamžiků unikli domácí do přečíslení, na jehož konci pálil Vaněk, na Turka si ale nepřišel. Závěr utkání si Soběslavští pohlídali a slaví cennou výhru.

zdroj: fotbalunas.cz