Pouhý bod dělil od sebe Soběslav a Hořovicko. Nyní oba celky změřily síly. Domácí si v prvním poločase vytvořili dvougólový náskok, na který středočeši odpověděli až na konci zápasu. Kýžený vyrovnávací gól nevstřelili, naopak ještě jednou inkasovali a odjížděli s prázdnou.

V prvním poločase viděli příchozí diváci z obou stran poéhledný fotbal. Mladý tým Hořovicka držel se soupeřem krok a dlouho se hrálo bez branek. Ta první přišla až ve 37. minutě, kdy na hřišti chyběl ošetřovaný stoper, který měl na starost Bouchala a právě tento velezkušený fotbalista uklidil roh za Bébrova záda – 1:0. Poté mohl srovnat Balvín, ale nezakončil. Domácí své vedení ještě navýšili. Podráský vyslal míč za obranu, kde se v souboji se Šumek prosadil Vaněk a nekompromisně zakončil – 2:0.

Hořovicko chtělo zápas zdramatizovat, ale vytvářelo si pouze pološance. Uběhla hodina hry a hosty zachránila tyč po Mazouchově pokusu. Kýženého kontaktního gólu se středočeši dočkali v 80. minutě, kdy byl na konci pohledné kombinační akci Zítek, který uklízel do odkryté branky – 2:1. Hořovicko cítilo šanci na zvrat, a tak vrhlo vše dopředu. Do otevřené obrany mohl trestat Žalda, ale minul prázdnou branku. Nakonec to nemuselo domácí mrzet, neboť dvě minuty před koncem ztečoval střelu do vlastní sítě Mach – 3:1.

Michal Lemberka, vedoucí týmu: Celý zápas jsme měli pod kontrolou až na dvě chyby. Díky bohu hosté proměnili jen jednu. Skóre na naší straně mohlo být i dvojnásobné, ale jak je naším zvykem, koncovka není taková, jako bychom si představovali.

zdroj: fotbalunas.cz