Tak to bylo derby se vším všudy. Hráči si nedarovali ani centimetr trávníku zadarmo a v obětavosti se předháněli. Také skóre se měnilo v prospěch jednoho či druhého. Po šestiminutovém nastavení svítil na ukazateli skóre stav 4:3.

První branky se fanoušci dočkali až po půlhodině hry, navíc domácí při tom smutnili. To se po chybě T. Mazoucha a centru Proška zleva prosadil pohotový Filip Radosta – 0:1.

Radosti si Táborští moc dlouho neužili. O dvě minuty později už bylo srovnáno. Po rohu si dali hosté vlastní gól, byl ale připsán Karlu Chotovinskému – 1:1. Domácí byli přece jenom obětavější a místy měnili i styl hry. Zkoušeli to z dálky, ale chyběla přesnější muška. I Kutnerovy nůžky střihly mimo.

Víc gólů sice nepadlo, kromě skórování byly k vidění ještě další příležitosti. Nejprve hostující Novák vytěsnil protivnou střelou k tyči na roh. I hosté měli velikou příležitost, ale Vandasova hlavička se mezi tři tyče nevešla. Novák musel vyrazit i další pokus spartakovců. Konec poločasu pokazilo zranění hostujícího Vozihnoje, když po zákroku na něj inkasoval Boháč žlutou kartu.

Po pauze byli aktivnější spartakovci. Po jednom z rohů se míč potuloval poblíž brankové lajny, ale dál už nezabloudil. Hosté ke své škodě až moc často chybovali v rozehrávce, a to se jim krutě vymstilo. Nejprve do jejich rozehrávky vlétl Petr Bouchal a svůj únik s přehledem zakončil – 2:1. Netrvalo dlouho a náskok spartakovců se rozrostl na dvě branky. Tentokrát byl na konci po centru z rohu Aleš Kutner – 3:1.

Jenže pak Soběslavští na chvilku vypadli z role a bylo zle. Kontaktní gól zaznamenal střídající Tomáš Postřihač a bylo zaděláno na drama. Hosté vycítili šanci a přitlačili na pilu. Výsledkem byla vyrovnávací branka, když rohový kop nasměroval do sítě Nývlta pendl Jakub Kopřiva – 3:3.

Do konce zápasu chybělo už jenom šest minut a hráči se už pomalu chystaly penalty. Ovšem boje o každý míč vrcholil. A přišel rozhodující moment utkání. Po rohu Soběslavi vznikl v malém pokutovém území Táborska obrovský závar a nepřehledná situace. Nakonec se míč do sítě dostal zásluhou Aleše Kutnera a tři body zůstaly doma. Hosté sice reklamovali faul na brankáře Nováka, ale na to rozhodčí Průcha z Vodňan neslyšel. Šestiminutové nastavení už na výsledku nic nezměnilo.

Michal Lemberka, vedoucí mužstva Soběslavi: „Bylo vyrovnané utkání, v němž jsme byli nakonec šťastnější. Zpočátku jsme nechali soupeře hrát, měli jsme vlažnější začátek. Nakonec se z toho ale vyvinul docela dramatický zápas. I když jsme prohrávali, dokázali jsme do poločasu vyrovnat. Přitom další šance měly oba týmy. O přestávce jsme si řekli, že musíme předvádět naši hru a být děliví. Ze začátku jsme hosty zatlačili a vedli jsme o dva góly. Jenže pak jsme, bohužel, polevili, a bylo srovnáno. Nakonec se ale štěstí přiklonilo k nám.“