Tahákem v pořadí pátého podzimního dílu divize bylo derby Soběslavi s nováčkem Katovicemi, které skončilo pro hosty krutou porážkou.

S velkým odhodláním vstupoval do prvního derby v Soběslavi katovický nováček. Nemohl začít lépe, už ve 2. minutě využil nedůrazu domácích obránců Kadula a propálil z úhlu Kuníka. Následně Tušer nastřelil břevno. Se spartakovci ale brzký gól neotřásl, naopak. Tlačili se před Švehlovu branku a po čtvrt hodině v rozmezí tří minut zvrátili nepříznivý stav. Nejprve dorážkou po rohu srovnal kapitán Bouchal, zakrátko pláchl po křídle Varačka, přihrál Žaldovi na vápno, jenž tečovanou ranou skóroval podruhé. Katovičtí se snažili o vyrovnání, měli územní převahu, ale domácí se po přestávce zatáhli do obranné ulity a vyráželi k nebezpečným brejkům, kterým nedokázala katovická obrana na větším hřišti čelit.

V 62. min. se dostal do samostatného úniku mladičký Varačka a počínal si jako zkušený mazák – 3:1. Vzápětí mohl po rohu snížit hlavou T. Hajdušek, ale v jasné pozici netrefil branku. Stejně jako obránce Horejš po výletu přes celé hřiště a Požárkově přihrávce. Trest přišel v 77. minutě, kdy po dlouhém výkopu brankáře Kuníka netrefil míč hlavou Chylík, toho využil Mazouch a přesným centrem na zadní tyči našel Vaňka, který z první uklízel do sítě. Zmar Katovických dokonal další brejk. Střídající Dvořák si to namířil po levém křídle k vápnu, mezi dvěma přihlížejícími obránci ideálně přihrál Vaňkovi a ten zvýšil na 5:1. Půltucet završil v samém závěru svým prvním divizním gólem střídající Brabec. Katovice dostaly krutou lekci, zkušenější Soběslav se těšila z vysokého vítězství a potvrdila, že by se letos mohla pohybovat vysoko.

zdroj: jihoceskyfotbal.cz