Rezerva Táborska domácí utkání se Soběslaví hrubě nezvládla. Mladý tým kupil chybu za chybou a výsledkem je jasné vítězství hostí. Byť se domácí dvěma góly pokoušeli o zvrat v zápase, Spartak žádné překvapení nedopustil a výhru kontroloval.

Úvod zápasu nabídl tlak domácích, kteří svou aktivitou získali několik rohových kopů. Toto Soběslav přežila a převzala iniciativu na svou stranu, od rezervy to bylo dá se říci vše. Hned v 8. minutě propadl výkop Kuníka až k Vaňkovi, který si navedl míč  vápnem zleva na Němečka, kterému nasadil housle – 0:1. O pět minut později bylo na hostující straně ještě veseleji. Vaněk si po špatném odehrání vysokého míče Větrovským narazil míč s Kutnerem, ten ho vyslal za obranu a výsledkem byla opět střela, která prošla mezi nohami domácího brankáře – 0:2.

Soběslav pokračovala a chtěla co nejvíce využít matného výkonu rezervy. Mazouch byl blízko k navýšení skóre, ale jeho pokus zastavila tyč. Po půl hodině se hosté dočkali. Němeček chybně rozehrál, hosté míč zachytili a přes Kutnera putoval na kopačku Vaňka, který se s ničím nepáral a prudkou padavou střelou poslal míč pod břevno – 0:3. A to stále nebylo všechno, neboť si do poločasu připravila Soběslav ještě jeden úder. Kuníkův výkop prodloužil Kutner na Varačku, který si navedl míč na pravačku a mířil přesně k zadní tyči – 0:4.

Jelikož ze závaru před Kuníkem nic nebylo a střet Němečka s Kutnerem sudí Šlajs vyhodnotil jako v souladu s pravidly, šlo se do kabiny za čtyřgólového vedení hostí. Pokud by se bralo bodování stejně jako v NHL, tak má dva body i gólman Kuník. Zajímavostí poločasu byly také tři asistence Kutnera a především hattrick Vaňka. Pro Soběslav zkrátka snový poločas, naopak pro rezervu Táborska to snad nemohlo být horší.

Menším vysvobozením pro domácí bylo stažení Vaňka. Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém vstoupili svěřenci Kamila Tobiáše do hry velmi aktivně. Nyní to přineslo ovoce a to hned minutu po výkopu. Na roh malého vápna dostal míč Bryanta a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:4. Další slovo ale měla Soběslav. Dressler na posledním ztratil balon, o který ho připravil Kutner. Ten postupoval na Němečka a překonal ho s přehledem k tyči – 1:5.

Drama se tak nekonalo a nebo ano? Krátco poté snížilo Táborsko. Na nadýchaný centr Kuník nedosáhl, ten se snesl na zadní tyč na hlavu Klusáka, který trefil odkrytou branku – 2:5. Zbytek zápasu se pouze dohrával, Soběslav si své vedení držela a nikam nespěchala. Rezerva další branku také nepřidala, a tak byl výsledek již neměnný.

Michal Lemberka, vedoucí týmu: Prvních pět minut domácí tlačili a získali několik rohů, ale to bylo od nich vše. Pak opět úřadoval Vaněk, který dal hattrick za půl hodiny a bylo po zápase. Do půle to pečetil ještě premiérovým gólem Varačka. Do druhé půle již nastydlý Vaněk nenastoupil a odpočíval i Mazouch. Opět se nám nevydařil vstup do poločasu a Táborsko snížilo. Ovšem poté chyboval stoper soupeře a Kutner korunoval svůj skvělý výkon z první půle, kdy nahrál na tři branky, také svým gólem. Pak nastalo pouťové tempo, domácí snížili a zápas se dohrával. Z posledních čtyř zápasů máme dvanáct bodů, sköre 17:3, takže vládne spokojenost.

zdroj: fotbalunas.cz